BMO Plowing Competition Winners  -  IPM 2018 Plowing Winners  -  Pain Court, Ontario

Plowing Winners  • Special Winners

Class Group Position Winner County   Points
1 1 Winner Nelson Sage Thamesville   385 points
1 1 Reserve Terry Linton Roseneath   377 points
1 2 Winner John DeKroon Dublin   361 points
1 2 Reserve Kathleen MacRobbie Mount Forest    343 points
1 3 Winner Donald Roi Shallow Lake   332 points
1 3 Reserve Dan Gorrill Oakwood   329 points
1 4 Winner Jordan Shortreed Walton   338 points
1 4 Reserve Ted Robertson Harley   334 points
             
2 1 Winner Cole Brodhaecker Ayr   552 points
2 1 Reserve Bradeon Douglas Staples   498 points
2 2 Winner Ben Henderson Cambridge   575 points
2 2 Reserve Lucas Townsend Blyth   563 points
2 3 Winner Brian Sterling Chatham   530 points
2 3 Reserve Jeremy DeGeer Leaksdale   495 points
2 4 Winner Glen Sharples Embro   541 points
2 4 Reserve Jim Ferguson Sunderland   536 points
             
3 1 Winner Riley Terpstra Atwood    502 points
3 1 Reserve Matthew Vanheule Thamsville   449 points
3 2 Winner Anthony Bertrand St. Mary's    550 points
3 2 Reserve Brandon Crow Thamesville   541 points
             
4 1 Winner Brendon Apers Dover Centre   485 points
4 1 Reserve Ryan McKerrl Chatham   464 points
 
5 1 Winner Gene Gruber Richmond, Minnesota, USA   648.5 points
5 1 Reserve Brian Davenport Owen Sound   621.5 points
5 2 Winner Tom Evans Tiverton   606 points
5 2 Reserve Daryl Hostrawser East Garafraxa   602.5 points
 
6 1 Winner Jean-Marc Dessaint Sarsfield   556 points
6 1 Reserve Ken O'Brien Midhurst   549.5 points
6 2 Winner Jamie Ireland Strathroy   488 points
6 2 Reserve Jack Milligan Hanover   487.5 points
6 3 Winner Jim Cox Innerkip   499 points
6 3 Reserve Mile Lassam Tillsonburg   481.5 points
4 Winner Douglas MacRobbie Guelph   491 points
6 4 Reserve Ed Olsen Oakville   403 points
             
7 Winner Brandon Wolfle Chesley    
7 1 Reserve Alex Cameron Owen Sound    
7 2 Winner Megan Devries Dresden    
7 2 Reserve Rebekah Ball Dresden    
7 3 Winner Austin Brodhaecker Owen Sound    
7 3 Reserve Matthew Sterling Pain Court    
7 4 Winner Ben Henderson Cambridge    
7 4 Reserve Brent Banerman Monkton    
7 5 Winner Jordan Shortreed Walton    
7 5 Reserve Ethan Jones Brockville